asd
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaGenelDaha Güvenli ve Hızlı İnternet İçin Tavsiyeler

Daha Güvenli ve Hızlı İnternet İçin Tavsiyeler

Siber (ya da elektronik) güvenlikle ilgili yazdığım eski haber ve köşe yazılarında genellikle konuya meselenin neden önemli olduğunu ve okuyucuyu neden ilgilendirdiğini gösterecek birkaç çarpıcı örnekle başlardım. Sevindirici gibi görünse de ‘üzücü bir durum olarak’ bugün artık böyle girizgahlara gerek yok. Hemen herkes yaşadığı ya da şahit olduğu nice vaka sayesinde bu konunun ne kadar önemli olduğunu anladı. Fakat yine üzücü bir durum olarak bunca araca ve kaynağa rağmen pek çok kullanıcı en basit önlemleri dahi ihmal eder durumda.

Bu yazıda web tarayıcınıza yükleyebileceğiniz ücretsiz ve kolay kurulumlu birkaç eklenti ile en azından web erişiminizi nasıl daha güvenli hale getirebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Hayatımıza ilk olarak Mozilla Firefox web tarayıcısıyla giren eklenti dünyası bugün yüzbinlere ulaşan sayısıyla akla gelen her konuda çözüm sunuyor. Güvenlik de bu alanlardan biri. Hem Türkiye’nin hem de dünya genelinin Google Chrome kullandığını göz önünde bulundurarak örnekleri de Chrome üstünden vereceğim ancak Firefox’taki karşılıklarına da yer vermeye çalışacağım.

- Advertisement -

spot_img